Gizlilik Politikası

Gizlilik ve Koruma Kanunları

İş bu Gizlilik Sözleşmesi tarafları;

• Nüshetefendi sk. No:19 Kat 1 Kadıköy/İstanbul
• info@medyapat.com
• +90 216 60 60 360

iletişim adreslerinden ulaşılabilecek Medyapat firması ve bu firmanın websitesi ziyaretçileri arasındaki veri gizliliğini ifade etmek içindir.

İşbu Gizlilik Sözleşmesi’nde kullanılan “Kişisel Bilgiler” terimi sizi tanımlayabilecek isminiz, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz veya posta adresiniz dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla kredi kartı bilgileriniz, kimlik bilgileriniz gibi bilgileri ifade etmektedir.

Medyapat olarak, tüm müşterilerin gizliliğine değer vermekle birlikte bizimle paylaşılan kişisel bilgilerin gizliliği ve bilgilerin güvenliğini ile ilgili her türlü kaygıyı da saygıyla karşılamaktayız. İşbu Gizlilik Sözleşmesi; gizliliğinizi korumak ve bilgi temininde güvenli bir deneyim sunmak için tasarlamış olup, müşterinin onayı olmadan kişisel bilgilerini kullanmamayı ve Kişisel Bilgilerin kullanılmasında, uluslararası alanda kabul edilen mahremiyet koruma standartlarına uymayı taahhüt etmektedir.

Medyapat markası olarak, platformumuzu kullanmadan veya Kişisel Bilgilerinizi bize iletmeden önce mevcut Gizlilik Sözleşmesi’nin okumanızı önemsiyoruz. Medyapat, Gizlilik Sözleşmesi’ni bildirimde bulunmaksızın farklı zamanlarda değiştirebilir veyahut eklemelerde bulunabilir. Bu durumda Gizlilik Sözleşmesi’nin söz konusu değişiklikleri yansıtan güncellenmiş halini takip etmenizi istemektedir. İşbu sebeple güncellenen Gizlilik Sözleşmesi hakkında müşterilerin bilgi sahibi olmalarını ve periyodik olarak gözden geçirmelerini öneririz.

Medpat, site müşterilerinin izniyle Kişisel Bilgileri aşağıdaki niyetler için kullanacaktır, hiçbir durumda öngörülen niyetin dışına çıkılmayacaktır.

• Elektronik yayınlar göndermek,
• Elektronik posta ile bülten göndermek ya da bildirimlerde bulunmak,
• Satın alınan ürünleri teslim etmek,
• Sorularınızı cevaplamak ve etkin bir müşteri hizmeti sunmak.

Bu amaç için elde edilen veriler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza iletilmektedir. Bu Kişisel Bilgileri bize verip vermemekte tüm müşteriler serbesttir. Ancak, müşterilerimize daha hızlı ve kalite odaklı bir hizmet verebilmemiz için, işbu platformda müşterilerden talep edilen bilgilerin tamamını vermelerini önermekteyiz. Ayrıca, talep edilen hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgilerin verilmemesi durumunda talebin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağını da belirtmek isteriz. Müşteriler tarafından verilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olması müşterinin bizzat kendi sorumluluğundadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmemesi önemlidir. Böyle bir durumda Medyapat hiçbir sorumluluk üstlenmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi nedeniyle Medyapat’ın bir zarara uğraması durumda ise bu zararın tazmin yükümlülüğü tamamen müşteriye aittir.


Medyapat toplanan, işlenen ve aktarılan tüm Kişisel Bilgileri korumak için gerekli teknolojik, dijital ve kurumsal önlemleri alır ve bu tedbirler değişen teknolojik standartlara göre sürekli güncellenir ve uyarlanır. İnternet üzerinden iletilen Kişisel Bilgiler’in gizliliği konusunda mutlak bir teminat verilmesinin mümkün olmadığını hatırlatır, ziyaretçilerimize internet üzerinde Kişisel Bilgiler’ini iletirken mümkün olan en üst düzey tedbirleri almalarını tavsiye ediyoruz.

Elde edilen Kişiler Bilgiler verilerinin, kullanılan servis amacına yönelik olup, ilke olarak, üçüncü kişilere satılamaz, kiralanamaz ya da başka şekilde kullandırılamaz ve ziyaretçiler bizzat aksini talep etmediği sürece üçüncü kişilerle hiçbir suretle paylaşılamaz. Yukarıda belirtilen duruma eşdeğer bir durum gerçekleştiğinde, Medyapat yürürlükteki mevzuat gereğince yetkili, idari ve resmi makamlardan yordamına uygun olarak talep gelmesi halinde ziyaretçilerin kendisinde bulunan bilgileri ilgili yetkili makamlarla paylaşacaktır.

Medyapat vereceğiniz destek ile Kişisel Bilgilerinizi daima güncel ve doğru şekilde tutmaya özen gösterecektir. Ancak Kişisel Bilgilerinizin silinmesi, yenilenmesi veyahut da güncellenmesinin gerektirdiği hallerde bizimle irtibata geçmenizi ve isteklerinizi bizzat tarafımıza iletmenizi talep ederiz.